::Santim Yalıtım Haberler
 

28-31 Ekim 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’ da gerçekleştirilen Antalya Yapex Yapı Yenileme Fuarına PAKPEN ürünleri ile katıldık.

DÖRT HAYATİ YALITIM broşürümüzü pdf halinde indirebilirsiniz

BİNALARDA YENİ ISI YALITIM YÖNETMELİĞİ 5 ARALIK 2009'DA  YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.  Haberin Devamı...

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANS YÖNETMELİĞİ İLE ENERJİ KİMLİK BELGESİ ZORUNLU OLACAK. Haberin Devamı...

 
 

Eko Kredi

  :: Santim Ürünler
 
Bulunduğunuz Sayfa :: Yalıtım Ürünleri :: Ses Yalıtım Ürünleri
| Camyünü Esaslı Ürünler | Taşyünü Esaslı Ürünler | Poliüretan Esaslı Ürünler | Polietilen Esaslı Ürünler | Titreşim Önleme Levhası |
 
 
 

TAŞYÜNÜ ESASLI SES YALITIM ÜRÜNLERİ

SANAYİ LEVHASI

TANIMI
SL 1 ve SL 2 olmak üzere iki ayrı tipte üretilen çıplak taşyünü levhadır.

KULLANIM ALANLARI
- Sanayi Tesislerinde
- Proses ekipmanları
- Çelik konstrüksiyon yapılar (Yangın Yalıtımı)

UYGULAMA
Taşyünü levhaların 700°c'ye kadar yanmazlık özelliği, çok yüksek sıcaklıkların, ısı, ses ve yangın yalıtımında kullanılmasını mümkün kılar. Levhalar uygulanacak olan düzgün yüzeylere tespit pimleri ile tutturulduktan sonra bir sac kaplama ile örtülebileceği gibi yüzey üzerinde oluşturulacak taşıyıcı çerçeve arasına yerleştirilerek de uygulanabilir. Ayrıca levhalar hazır panel uygulamalarında da kullanılır.
 

Taşyünü

ARA BÖLME LEVHASI

Ara Bölme Paneli, özellikle bölücü duvarlarda, ısı, ses ve yangın izolasyonu amacı ile üretilmiştir. İstendiği takdirde dış duvar ve iç duvar izolasyonlarında da kullanılabilir. Alüminyum folyo veya siyah cam tülü veya sarı cam tülü kaplı imalatları da yapılabilir.   

KULLANIM ALANLARI
Her çeşit bölme ve ara bölme duvarları ile asansör, merdiven evi ve aydınlıkların ısı ve ses izolasyonunda. Ahşap binaların içerden izolasyonunda. Isı ve ses yalıtımı amacıyla çatı katlarında, çatı mertek aralarında veya eğimli tabliye betonu altında.

Ara Bölme Yüzer

YÜZER DÖŞEME LEVHASI

Yüzer Döşeme Levhaları, özel olarak imal edilmiş, yüksek birim ağırlıkta, yüksek basma dayanımı olan, sert cam yünü levhalardır. Polietilen ambalajlarda satışa sunulmuştur.

Yüzer Döşeme Levhaları, en sert cam yünü levhalardır. Üzerine yük gelen yerlerde, kalınlıklarında değişme olmadığı için, özellikle tercih edilirler.
Yüzer Döşeme Levhaları, sahip olduğu en uygun dinamik sertlik ile, ısı izolasyonu yanında, en yüksek darbe sesi yalıtım özelliğine de sahiptir. Bu özelliğini yıllar boyu değişmeden korur.

Yüzer Döşeme Levhaları, zamanla deforme olmaz, çürümez, küf tutmaz, higroskopik ve kapiler değildir, korrozyon ve paslanma yapmaz, böcekler ve mikro organizmalar tarafından tahrip edilemez.
Yüzer Döşeme Levhaları, maksimum seviyede ısı, ses ve yangın izolasyonu sağlar. Bu üç yalıtım özelliğini de bünyesinde taşıyan yegane mineral yün malzemelerden biridir.  

KULLANIM ALANLARI
Isı ve ses izolasyonu amacıyla;
Kat aralarında yüzer şap altında.
Taşıyıcı döşemelerin üzerinde ve hareketli yüklerin altında.
Darbe sesi izolasyonu ve ısı izolasyonu amacıyla düz ve eğimli teras çatılarda, yüzer şap ve kaplamaların altında.


Ara Bölme Yüzer


SANAYİ ŞİLTESİ

TANIMI

Tip 650,700 ve 750 olmak üzere üç ayrı yoğunlukta üretilen rabitz teline dikili taşyünü şiltedir.

KULLANIM ALANLARI
- Sanayi Tesislerinde
- Proses ekipmanları

UYGULAMA
Taşyünü levhaların 700°c'ye kadar yanmazlık özelliği, çok yüksek sıcaklıkların, ısı, ses ve yangın yalıtımında kullanılmasını mümkün kılar.  

Taşyünü Esaslı