::Santim Yalıtım Haberler
 

28-31 Ekim 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’ da gerçekleştirilen Antalya Yapex Yapı Yenileme Fuarına PAKPEN ürünleri ile katıldık.

DÖRT HAYATİ YALITIM broşürümüzü pdf halinde indirebilirsiniz

BİNALARDA YENİ ISI YALITIM YÖNETMELİĞİ 5 ARALIK 2009'DA  YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.  Haberin Devamı...

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANS YÖNETMELİĞİ İLE ENERJİ KİMLİK BELGESİ ZORUNLU OLACAK. Haberin Devamı...

 
 

Eko Kredi

  :: Santim Ürünler
 
Bulunduğunuz Sayfa :: Yalıtım Ürünleri :: Ses Yalıtım Ürünleri
| Camyünü Esaslı Ürünler | Taşyünü Esaslı Ürünler | Poliüretan Esaslı Ürünler | Polietilen Esaslı Ürünler | Titreşim Önleme Levhası |
 
 
 

TİTREŞİM ÖNLEME LEVHASI

DARBE VE SES KESİCİ POLİETİLEN ŞİLTE
Parke ve döşeme altlarında sesin azaltılmasında kullanılır. Yüzer döşeme uygulamaları için ideal bir malzemedir. Sudan etkilenmez ve basınca dayanıklı bir malzemedir.

Teknik Özellikleri
Darbe ses indirgeme değeri: 20 dB
Darbe Sıcaklığı : -40 100 °C
Hacimce Su Emme : <% 0,25
Kalınlık: 1–2–3–4–5 mm’ dir.

Titreşim Önleme

VİBRASYON ÖNLEME LEVHASI

Alt ve üst yüzeyi kauçuktan, orta kısmı ise tabii mantardan imal edilmiştir. Yağ, su, basınç ve yaşlanmaya karşı mukavimdir. Üzerine max. 50 PSI'lik bir makine ağırlığı gelecek şekilde hesaplanmış ve boyutları belirlenmiştir. Vibrasyon önleme levhalarını makinelere her ayağından yaklaşık 2.5 cm. taşacak şekilde yerleştirilmesi yükün dağıtılması açısından uygundur. Presler ve darbe vuruşlu makineler için daha düşük yük kapasitesi; genelde 25 PSI yeterli olmaktadır. Avantajları: Bakım masraflarını azaltır. Titreşimleri sönümler.

Kullanım Alanları:

Soğutma tesisatı, presler, pompalar, fanlar, kompresörler, konveyörler, jeneratörler, air-condition cihazları, motor ve iş makineleri

Titreşim Önleme Levhası

TİTREŞİM ALICI YAYLAR

Makinelerin montaj ve temel kaide maliyetini azaltan, Makinelerin yorulma süresini azaltıp, verimli olmasını sağlayan, Yüzer döşeme sistemleri ile yapılarda kullanılabilen 5–7250 kg gibi geniş bir aralıkta yük taşıyabilen 4-50mm arasında çökme yapabilen titreşim ve darbe kontrolünde kullanılan başlıca iletişim önleyiciler(ayırıcılar), yaygın olarak yay ve kauçuktur. Ayırıcıların görevleri; Üzerine yerleştirilmiş makinelerden yapıya geçen kuvvetlerin, etkisini azaltmak Sabitlendiği yapının hareketinden sarsılarak, zarar görebilecek makineyi korumaktır.

Titreşim Önleme 2