::Santim Yalıtım Haberler
 

28-31 Ekim 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center’ da gerçekleştirilen Antalya Yapex Yapı Yenileme Fuarına PAKPEN ürünleri ile katıldık.

DÖRT HAYATİ YALITIM broşürümüzü pdf halinde indirebilirsiniz

BİNALARDA YENİ ISI YALITIM YÖNETMELİĞİ 5 ARALIK 2009'DA  YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.  Haberin Devamı...

BİNALARDA ENERJİ PERFORMANS YÖNETMELİĞİ İLE ENERJİ KİMLİK BELGESİ ZORUNLU OLACAK. Haberin Devamı...

 
 

Eko Kredi

  :: Santim Ürünler
 
Bulunduğunuz Sayfa :: Yalıtım Ürünleri :: Su Yalıtım Ürünleri
| Hazır Yalıtım Örtüleri | Sürme Esaslı Ürünler |
 
 
 

SÜRME ESASLI ÜRÜNLER

AKRİLİK ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Sıvı halde uygulanan, kuruduğu zaman elastik, geçirimsiz, eksiz, sağlam bir kaplamaya dönüşen çok üstün özelliklere sahip su yalıtım ürünleridir.

Kullanım Alanları
Yapılarda su ve rutubet geçirimsizliği istenilen beton, sıva, tuğla, çini, briket, gazbeton, galvanizli saç yüzeyler, oluklu ve oluksuz asbestli çatı kaplama levhaları, tahta kaplı çatılar ve teraslar ile yapılarda yatay ve düşey tüm yüzeylerde; pencere pervazları, damlalıklar, kanal ve kanaletlerde, binalardaki çinko, galvaniz, saç ve PVC' den mamul saçak, yağmurluk, süzgeç ve baca dipleri onarımlarında, deniz taşıtlarının ahşap ve saç yüzeylerinde güvenle kullanılabilir.

BİTÜM ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Esnek, sentetik katkılarla özellikleri geliştirilmiş, solventsiz, çift komponentli, bitümlü su yalıtım ürünleridir.

Kullanım Alanları
Tüm mineral özellikli zeminlerde, yatay ve düşeyde uygulanır. Temel, bodrum perdeleri, ıslak hacimler ve çiçeklik yalıtımları için güvenli bir yalıtım malzemesidir.

POLİÜRETAN ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Çift yada tek komponentli, solvent içermeyen sıvı halde su yalıtım malzemesidir.

Kullanım Alanları

Beton,Mermer,Alçı,Taş,Ahşap ve Metal üzerinde,su izolasyonu amaçlı olarak kullanılır.

ELASTOMER REÇİNE ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Sentetik dispersiyon esaslı, kolayca uygulanan yarı yada tam sıvı su yalıtım ürünleridir. Kuruduktan sonra nemli ve ıslak bölümlerde su geçirmez bir yüzey yalıtımı oluşturur.

Uygulama Alanı
Fayans, seramik kaplaması bulunacak nemli ve ıslak bölümlerin kesintisiz ve derzsiz yüzey yalıtımı için uygun su yalıtım malzemesidir. Özellikle su yalıtımının gerekli ve önemli olduğu yerlerde (duş, banyo, tuvalet, çamaşırhane vb.) uygun yalıtımı gerçekleştirir. Mineral yüzeyler, metal yüzeyler ve ahşap yüzeylerde uygun astar seçilerek güvenli bir su yalıtımı sağlar.

POLİÜRETAN+BİTÜM ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Bitümle modifiye edilmiş poliüretan esaslı çift komponentli likit su izolasyon malzemesi

Kullanım Alanları

Beton,Mermer,Alçı,Taş,Ahşap ve Metal üzerinde,su izolasyonu amaçlı olarak kullanılır.

BİTÜM+KAUÇUK ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Suya ve rutubete karşı kullanılan, modifiye bitüm ve solvent esaslı, tek komponentli, kullanıma hazır likit membranlardır. Bünyesindeki solventin buharlaşmasından sonra, sürüldüğü yüzeye kuvvetli bir şekilde yapışarak suya karşı dayanıklı ve süper elastik bir tabaka oluşturur.

Kullanım Alanları
Zemin nemi ve sızıntılara karşı Temellerde,İstinat ve perde duvarlarında,Galeri, Drenaj ve temel kazıklarında,Betonarme teras çatılarda,Balkonlarda,Su kanalları ve gizli derelerde,Havuzların suya ve rutubete karşı izolasyonunda kaplama altında kullanılır.

ÇİMENTO ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Tek yada çift bileşenli bodrum dış duvarları, ıslak hacim gibi yapıların iç ve dış yüzeylerinde, su deposu, yüzme havuzu yalıtımları için çift komponentli su yalıtım malzemesidir.

Uygulama Alanı
Yapılarda esnek su yalıtım olarak iç ve dış yüzeylerde kullanılır.Islak hacimlerde, bodrum perde duvarları ve temellerde, yüzme havuzları ve su depolarında, üzeri doğrudan seramik kaplanabilecek yüzeylerde kullanıma uygundur.Yapılarda zemin nemi, basınçsız yüzey suları, sızıntı ve basınçlı sulara karşı uygulanır.

EPOKSİ ESASLI ÜRÜNLER

Ürün Tanımı
Esnek, çift komponentli, epoksi esaslı, solventsiz, donma ve çözünmeye dayanıklı, alkali ve asitlere dirençli su yalıtım ürünleridir.

Uygulama Alanı
İçte ve dışta sırlı ve sırsız seramik kaplamaların, emici mineral tabanların ve dökme asfalt kaplamaların üzerine çok iyi yapışır. Yapım sırasında veya yapı iyileştirmelerinde yüzme havuzlarında, büyük mutfaklarda, tuzlu su ve kaplıca banyolarınd, nemli ve ıslak hacimlerdeki, balkon ve teraslardaki karo-fayans.